Травматологічне

Відділення  розраховане на 30 ліжок. Розташовано  за адресою вул. Декабристів, 87
 

Завідуючий відділенням: Нещасний Олександр Григорович

Телефони для довідок: 2-33-67

Травматологічне відділення є лікувальним, консультативним та організаційно-методичним центром Васильківського району. Відділення відкривалось у 1968 – 1969 роках. Першим завідуючим був Яковенко Олег Сергійович. Потім на протягові 40 років відділенням керував Стовбун Борис Дмитрович.

З 1968 по теперішній час  відділення надає ургентну допомогу як міським жителям, так і жителям Васильківського району . В відділення поступає велика кількість хворих з політравмою, з ускладненими переломами. Це допомагає постійно підвищувати кваліфікацію лікарів та середнього медичного персоналу. В зв‘язку з реорганізацію, останні роки лікарня  надає невідкладну медичну допомогу всім проживаючим та працюючим на території м. Василькова та району , а також потерпілим з траси Київ-Одеса, окрім того всім бажаючим ортопедо - травматологічним хворим..

На даний час відділення розраховано на 30 ліжок, має всі функціональні складові, в тому числі і операційну. Прийом хворих до відділення планово та в ургентному порядку здійснюється цілодобово. В поліклініці працює три  травматологічних кабінети два дорослих та один дитячий.

 

Характеристика лікарського складу:

1.  Нещасний Олександр Григорович  –  завідувач відділенням, лікар ортопед-травматолог вищої категорії. В 1979 році закінчив Київський медичний інститут, спеціальна клінічна ординатура на кафедрі ортопедії - травматології  Київського медичного інституту 1986 -1988 рр., загальний стаж роботи 34 роки, стаж роботи в лікарні –32 роки.

2.  Стовбун Борис Дмитрович  –  лікар ортопед-травматолог вищої категорії, в 1973р. закінчив Київський  медичний інститут, загальний стаж роботи 42 роки, стаж роботи в лікарні – 41 рік.

3Чепіль Василь  Степанович  –  лікар ортопед-травматолог I категорії. В 1978 році закінчив Київський медичний інститут, загальний стаж роботи 37 років, стаж роботи в лікарні – 37 років.

4.  Соколюк Володимир Олександрович – лікар ортопед-травматолог І категорії. В 1984 році закінчив Вінницький медичний інститут, загальний стаж роботи 30 років, в лікарні працює 29 років.

5.  Федотов Олексій Віталійович -  лікар ортопед-травматолог ІІ категорії, в 2007 р. закінчив Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця, загальний стаж роботи 8 років, стаж роботи в лікарні – 6 років.

6Савонік Олег Степанович  - лікар ортопед-травматолог 1 категорії, закінчив Київський медичний інститут 1988 році, стаж роботи в лікарні – 3 роки.

Лікарі відділення працюють щоденно та чергують по наданню ургентної допомоги травмованим хворим - надаються усі види планової та ургентної допомоги.

У відділенні постійно знаходяться хворі, важкі як в плані діагностики, так  і лікування. Це потребує постійного підвищення кваліфікації, освоєння нових методик діагностики, вдосконалення оперативної техніки, освоєння нових  способів консервативного та оперативного лікування, покращення теоретичної підготовки шляхом вивчення періодичної літератури, участі в семінарах та науково-практичних конференціях і т.п. Лікарі відділення постійно приймають участь у роботі наукового товариства ортопедів – травматологів м. Києва та інших конференціях.

Лікарі відділення готують реферативні повідомлення на актуальні теми з питань травматології та ортопедії, переливання крові, надання невідкладної допомоги при загрозливих станах, особливо небезпечних інфекціях та ін.

Окрім самостійного підвищення професійного рівня лікарі відділення приймають участь у обходах зав. кафедрою травматології та ортопедії №2 КМАПО д.м.н., проф. Анкіна М.Л. та к.м.н.Петрика Т.М.; діагностично - складні випадки виносяться на клінічний розгляд  працівниками кафедри сумісно з  лікарями відділення.

Що стосується лікувального процесу – у відділенні широко застосовуються методики консервативного та оперативного лікування різноманітних уражень та травматичних пошкоджень опорно-рухового апарату.

Виконуються наступні оперативні втручання:

 • різноманітні види металоостеосинтезу при переломах кісток;
 • оперативні втручання на м’язах та сухожилках;
 • відкрите усунення вивихів та переломо-вивихів з остеосинтезом;
 • кістково-пластичні операції при несправжніх суглобах;
 • реконструктивні операції на гомілково-ступневому суглобі при застарілих вивихах;
 • реконструктивні операції на стопі при різноманітних деформаціях;
 • коригуючі остеотомії при патології верхніх та нижніх кінцівок  (деформуючий артроз, РА і т.п.);
 • зшивання та пластика бокових  зв’язок колінного суглобу;
 • зшивання та пластика ахілового сухожилку;
 • реконструктивні операції по відновленню функції кисті після тяжких травм кисті:
 • артротомія, синовектомія, меніскектомія;
 • різні методи пластики плечового суглобу при звичному вивиху плеча.
 • артродези суглобів;
 • фістулосеквестрнекректомія, резекція та подовження кісток при остеомієліті;
 • різноманітні види вільної та невільної шкіряної пластики;
 • застосування апаратів зовнішньої фіксації, з можливістю подовження кінцівок.
 • діагностика та лікування захворювань і пошкоджень колінного суглобу.

Таким чином, по об’єму та рівню складності оперативних втручань, тяжкості контингенту хворих, за результатами лікування, травматологічне відділення знаходиться на рівні ведучих  ортопедо - травматологічних стаціонарів.

Матеріально – технічний стан відділення в цілому відповідає сучасному рівню та вимогам, які висовуються Міністерством охорони здоров’я, керівництвом лікувальної служби та лікарні. У відділенні є запас металевих фіксаторів, апаратів зовнішньої фіксації, необхідна медична апаратура, інструментарій. Запас фіксаторів, апаратури та обладнання періодично поповнюється за рахунок лікарні та спонсорів.

Медична апаратура у відділеннях в цілому знаходиться у робочому стані та використовується з повним навантаженням.