Операційний блок

        „Серцем”  хірургічних підрозділів  лікарні є операційний блок, де проводяться понад 2500 оперативних втручань в рік. В операційному блоці виконуються хірургічні, урологічні, травматологічні, проктологічні, гінекологічні операції.

       Операційний блок Васильківської ЦРЛ знаходиться у 3-х поверховій будівлі хірургічного корпусу на другому поверсі. Відділення  складається з 5-ти операційних: зал для проведення планових хірургічних, гінекологічних, зал травматологічних та зал проктологічних операцій, операційнимй зал для проведення невідкладних операцій. Ближче до входу розташована мала операційна, де проводяться первинні хірургічні обробки ран та малі хірургічні втручання. Проводяться вправлення вивихів та репозиції при кісткових переломах із зміщенням кісткових відломків під загальним знечуленням. Також до операційного блоку входять: кабінет старшої медичної сестри, сестринської, кімнати для персоналу та сестри-господарки, матеріальна. Підлога та стіни викладені світлим кахелем, стелю пофарбовано в білий колір, великі вікна,  встановлені кондиціонери, всі сантехнічні вузли нової конструкції.

       
       
       

       В блоці виконують великі хірургічні втручання (кесарів розтин, фіброміома матки, позаматкова вагітність, проривна виразка шлунку та 12-палої кишки, холецистити, панкреатити, перитоніти, металоостеосинтез трубчастих кісток та інше).

    В операційному блоці найчастіше всього використовують ендотрахеальні наркози при проведенні наступних операцій: резекції шлунку, холецистектомії, операції на товстому кишківнику, різні види гриж (пахові, пупочні, вентральні) різноманітні види ножових поранень.

     Внутрішньовенні  наркози застосовуються при  розкритті різних гнійників,  парапроктитів, апендектомії.

     Операційні зали обладнані спеціальною апаратурою: операційними столами, столами для інструментів, безтіньовими і бактерицидними лампами, електровідсмоктувачами, апаратами для знечулення, спеціальними апаратами для проведення маніпуляцій під час операційних  втручань.

     Служба операційного блоку обслуговує всі відділення хірургічного профілю: пологове, хірургічне, травматологічне, гінекологічне, відділення гемодіалізу.

      Для забезпечення обслуговування операційних втручань в операційному блоці працюють: 5 анестезіологів, старша операційна медсестра, 8 операційних медсестер, 4 молодших медсестер, 1 сестра-господарка.

     Операційна допомога населенню м. Василькова та Васильківського району надається в плановому і невідкладному порядку, забезпечується цілодобове чергування лікаря-анестезіолога, медсестри-анестезистки, операційної медсестри, молодшої медичної сестри.

         В робочі дні плановий операційний день проводиться двома хірургічними службами паралельно:

  • понеділок         - гінекологія, гемодіаліз;
  • вівторок           - хірургія, травматологія;
  • середа              - хірургія проктологія;
  • четвер              - гінекологія, травматологія;
  • п’ятниця            - хірургія, проктологія                           

В суботу та неділю проводиться генеральне прибирання всього операційного відділення.

Виконує обов’язки завідуючого операційним блоком - Нещасний Олександр Григорович.

Персонал операційного блоку надає  невідкладну хірургічну допомогу  цілодобово.