Задати питання
Ірина:

Доброго дня! Коли приймає доктор Зелінська?

Доброго дня.
У Васильківській ЦРЛ відсутній лікар з призвіщем Зелінська.

наталья:

здрваствуйте. подскажите график приема травматологов

Доброго дня!

Травматолог Соколюк В.О. приймає пацінєнтів з Понеділка по Пятницю з 8:00 до 14:50. Кабінет 315.

Травматолог Майданник О.С. приймає пацінєнтів з Понеділка по Пятницю з 10:00 до 16:30. Кабінет 316.

Также для получения более точной информации обращайтесь в регистратуру по телефону  - 2 51 11.

Галина:

Здравствуйте! Скажите пожалуйста, когда будут больничные? Я была на больничном в марте месяце. Теряю также при начислении отпускных. Спасибо

Доброго дня. Ситуація стосовно наявності бланків листків непрацездатності неодноразово висвітлювалася на офіційній сторінці Васильківської ЦРЛ у мережі Фейсбук:
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1133826956756935&id=866574210148879

Судак Ірина:

З дозволу адміністраторів хочу написати подяку найпрекраснішому лікарю Васильківського пологового будинку, який допоміг народитися моєму синочку - Артемчук Валерію Сергійовичу. Це були мої другі пологи, за третьою дитиною однозначно прийду до цього лікаря. Сучасний підхід до самих пологів, не втручатися в природній процес без потреби, давати змогу мамі обрати найбільш зручний спосіб народжувати, дитинку не одбирають, а зразу викладають на груди, тато може перерізати пуповинку і провести найбільш хвилюючі моменти життя разом з дружиною і малечою прямо в родовій. Прекрасний персонал, прекрасні умови, чистота, душ, біде, прасувальна дошка, праска, фен, навіть пральна машина, я була вражена. Ніякого вимагання грошей як у інших лікарнях, всі дуже вічливі доброзичливі і розуміючі. Медсестри, акушер, санітарки, всі до єдиного. Єдиний недолік це маленький род-зал, було дуже спекотно і душно, і не вистачило стільця для пологів з вирізом, для потуг. І хотілося щоб було краще харчування (але це не головне). Валерій Сергійович, дякуємо всією сім'єю за вашу нелегку працю, ваше небайдуже серце до людей, і до місця в якому кожен день відбуваються ЧУДЕСА.  Ви створили всі умови, майже всі умови для щасливих успішних пологів. Дай Боже вам і далі успіхів у роботі, у житті, і ще більше покращити нашу лікарню... Безмежно щасливі батьки...

Дякуємо за Ваш відгук. Ми обов'язково передамо Вашу подяку медичному персоналу. Стосовно недоліків, то вони усунені після завершення першого етапу капітального ремонту акушерського відділення. Медичний колектив акушерського відділення отримав гідні умови роботи, а жіноче населення сучасний родовий зал, комфортні палати й чудове місце для виписки немовлят. Будьте здорові.

Дмитро Розенко:

Яка у Вашої установи електронна адреса?

Адреса електронної пошти розміщена у розділі "Відділення ЦРЛ".
E-mail: vcrl-vasylkiv@ukr.net

Наталя:

Доброго дня скажіть будь-ласка у вас можна здати аналіз на ХГЧ ?

ХГЧ Ураїнською – ХГЛ (Хоріонічний гонадотропін людини) це гормональне дослідження.

При атестації КДЛ Васильківської ЦРЛ була затверджена «Сфера об’єктів та процесів вимірювань, на які поширюється свідоцтво про відповідність системи вимірювань вимогам ДСТУ ISO 10012:2005 та оцінку яких проведено у клініко-діагностичній лабораторії Васильківської ЦРЛ»

Проведення гормональних досліджень не передбачено в лабораторіях ЛПЗ другого рівня, якою є КДЛ Васильківської ЦРЛ.

Галина:

П О Д Я К А. Вже багато років я живу у Москві, але часто приїзджу у рідний Васильків, до своєї мами Гуртовенко Любові Марківни, вчительки, пенсіонерки. Цього разу вона раптово захворіла і потрапила в неврологічне відділення Васильківської ЦРЛ, де їй надали необхідну допомогу і успішно пролікували. Хочу наголосити, що була приємно вражена чудовими умовами перебування у лікарні, порядком, харчуванням якісним і збалансованим, добрим відношенням персоналу. Я бачила і Київські, і Московські госпіталі, маю з чим порівнювати, тому можу дати досить позитивну оцінку якості умов для пацієнтів та медичної допомоги у Васильківській лікарні. Хочу подякувати працівникам неврологічного відділення за чуйність та увагу. Персональна подяка лікарю невропатологу Анастасії Євгеніївні за професійність та чуйність. З повагою та вдячністю Галина Гуртовенко.

Дякуємо за Ваш відгук. Ми обов'язково передамо Вашу подяку медичному персоналу. Будьте здорові.

Дмитро:

Документи Васильківської МСЕК за грудень 2016 року зберігаються у Васильківській ЦРЛ?

Документи зберігаються в архіві Васильківської МСЕК. Тел. 6-29-69.

Олена:

Добрий день. Підкажіть будь ласка хто дає направлення на Реовазографія – обстеження судин верхніх та нижних кінцівок?

Направлення на реовазографію видають лікарі-хірурги, невропатологи, ендокринологи. Направлення повинно бути записане в амбулаторній картці, з якою Ви можете звернутись в каб. № 321 поліклініки.

Инна:

Доброго ранку! Чи є вільні вакансії молодшого медичного персоналу?

Вакансії молодшого медичного персоналу в Васильківській ЦРЛ відсутні.

Тамара:

Де і як у Василькові можна зробити щеплення від грипу? Дякую.

Зверніться до комунального закладу Васильківської районної ради "Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", головним лікарем якого являється Августинович Ярослава Ігорівна. Номер телефону приймальної: 2-44-00.

Олена:

Де можна побачити перелік сімейних лікарів. Дякую.

З переліком сімейних лікарів можна ознайомитися у комунальному закладі Васильківської районної ради "Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги", головним лікарем якого являється Августинович Ярослава Ігорівна. Номер телефону приймальної: 2-44-00.

Ірина:

Доброго дня, де можна побачити прайс на лабораторні дослідження?

З прейскурантом, який затверджений на сесії  Васильківської Районної Ради, можна ознайомитися на першому поверсі поліклініки Васильківської ЦРЛ біля кабінету №112, в якому здійснюється оплата за послуги та на четвертому поверсі в приміщенні лабораторії.

Аліна:

Добрий день! Підскажіть, будь-ласка, коли і в які години приймає ортодонт?

Лікар - ортодонт  приймає в стоматологічній поліклініці по вул. Грушевського,7

Понеділок, вівторок, четвер  -  з 16:02 – 17:51

Середа, п’ятниця – з 8:00-9:49

Юлия:

Добрый день !  Под каким наркозом делают подшивание шейки матки при беременности? (22 недели - срок)

Накладання шва на тіло матки здійснюється у терміні вагітності 12-16 тижнів під внутрішньовенним знеболенням.

У Вашому терміні доцільно ввести акушерський розвантажувальний пісарій.

Дана маніпуляція не потребує знеболення.

Роман:

Доброго дня. Чи можу я у вас отримати довідку про смерть батька, із вказаною причиною смерті.

Лікарське свідоцтво про смерть із вказанням причини смерті видається близьким та родичам померлого при реєстрації факту смерті за наявності документів, що засвідчують особу померлого та отримувача лікарського свідоцтва про смерть. 

В інших випадках інформація, щодо причини смерті пацієнта видається за письмовим зверненням  до адміністрації Васильківської ЦРЛ.

Олена:

Добрий день. Скажіть будь-ласка, чи є в 322 кабінеті (якщо не помиляюсь) гінекологічне Узд номер телефону, за яким можна подзвонити і записатися на УЗД?

На УЗД в кабінет № 322  направляє лікар акушер-гінеколог після особистого огляду із записом в амбулаторній картці.

Александр:

Подскажите с какого и по какое число будет мойка роддома в этом году?

Закриття пологового відділення на санацію та поточний ремонт планується з 16.11.17 р. по 30.11.17 року.

Вікторія:

Доброго дня. Чи з'явилися в лікарні листи непрацездатності? Якщо ні, то підскажіть коли вони надійдуть? МОЗ України уклало договір про закупівлю 7 691 424 листків тимчасової непрацездатності на суму 2 768 912,64 гривень з переможцем торгів ДП Поліграфічний комбінат «Зоря». При цьому економія державного бюджету з виділених 3 мільйонів гривень склала понад 230 тисяч гривень. Бланки листків непрацездатності закупили через систему електронних закупівель Prozorro. Аукціон відбувся 18 липня, договір з переможцем торгів був підписаний 2 серпня. Інформація щодо закупівлі доступна на веб-порталі prozorro.gov.ua. Поставка листків тимчасової непрацездатності в регіони відповідно до наказу МОЗ України про розподіл запланована на серпень.

18.08.17 року до Васильківської ЦРЛ надійшов наказ № 392-АД Департаменту охорони здоров’я Київської ОДА «Про отримання та розподіл бланків листків непрацездатності», в якому розписані порядок  розподілу та отримання листків непрацездатності, які будуть передані до Київської області згідно наказу МОЗ України від 16.08.2017 р. №942 до КЗ КОР «База спецмедпостачання»  та роздані закладам охорони здоров’я області у кількості відповідно до розподілу.

Орієнтовний термін надходження бланків до КЗ КОР «База спецмедпостачання» - після 25.08.17 року.

Елена:

Добрый день. Подскажите свободные вакансии мед.сестры есть ?

Так, є вільні посади медичних сестер:
1. Сестра медична (палатна) хірургічного відділення – 2,0;
2. Сестра медична (маніпуляційна) хірургічного відділення – 1,0;
3. Сестра медична (перев’язочна) хірургічного відділення – 1,0;
4. Сестра медична (палатна) терапевтичного відділення – 1,0;
5. Сестра медична відділення гемодіалізу – 1,0.
За більш детальною інформацією зверніться у відділ кадрів лікарні.

Олександр:

Чи є в Васильківській ЦРЛ лікар - ортопед? Якщо є, то по яким дням приймає? Дякую!

У Васильківський ЦРЛ лікарі ортопед-травматологи здійснюють прийом пацієнтів у кабінетах №315 та №316 поліклінічного відділення з:

* 08:00 до 16:00  у понеділок, вівторок, четвер і п’ятницю;
* 08:00 до 14:42  у середу;
* 08:00 до 13:00  у суботу.

Олена:

Добрий день! Наскільки я знаю, на першому поверсі в лікарні є бібліотека. Чи видають там книги і на яких умовах? Дуже потрібно, дякую.

Так у Васильківській ЦРЛ була бібліотека, але на сьогодні вона не працює, через те, що немає попиту та потреби в книжках та літературі яка запропонована. Останній раз бібліотечний фонд оновлювався 15 років тому, книги які в наявності застарілі. Сьогодні всі відділення ЦРЛ мають доступ до мережі Інтернет і персонал має можливість користуватись при потребі.

Инна:

Доброго дня ! Чи відомо коли з'являться бланки лікарняних ?

Через відсутність централізованої поставки, бланки листків непрацездатності в Васильківській ЦРЛ відсутні з 12 квітня цього року. Адміністрація Васильківської ЦРЛ перебуває в постійному контакті з відповідальними особами Департаменту охорони здоров’я КОДА з питання забезпечення ЦРЛ бланками лікарняних листів. До cьогоднішнього дня листків непрацездатності з МОЗ України до Департаменту охорони здоров’я КОДА не надходило.

Ярослава:

Доброго дня! Я знову звертаюся до вас за допомогою! Минулого місяця я написала вам листа з скоргою на не відповідольну роботу фельшера Дослідницької медамбулаторфї ЗПСМ і проведення там перевірки. (В скарзі попросила мені повідомити про ваш вплив на роботу за телефоном). Потім через 2 дні я зателефонувала Валентині Миколаївні і поскаржилася їй. На що вона мені відповіла:- Роботу Оксани я знаю особисто, мене вона влаштовує! Після чого поклала трубку. Пройшов майже місяць-відповіді ніякої немає!!! Тож тепер особисто звертаюся до Вас Лідія Миколаївна! -Прошу вас перевірити роботу цих людей і прийняти відповідні міри. Після чого прошу повідомити мені про результат роботи за телефоном 067ХХХХХХХ.

Шановна Ярослава !

Адміністрація Васильківської ЦРЛ повідомляє Вам, що Дослідницька мед амбулаторія є структурним підрозділом комунального закладу Васильківської районної ради "Васильківський районний центр первинної медико-санітарної допомоги",  головним лікарем якого являється Августинович Ярослава Ігорівна. Медичні працівники мед амбулаторій підпорядковуються Ярославі Ігорівні.

Номер телефону приймальної: 2-44-00.

Людмила:

Доброго дня. Які години роботи ренген кабінету і травматолога? Якщо приписка не місцева як потрапити до лікаря?

Шановна Людмила!

Адміністрація Васильківської ЦРЛ повідомляє Вам, що рентгенологічне відділення Васильківської ЦРЛ здійснює інструментальне обстеження в робочі дні з 8.00 до 14.00. Травматолог приймає в кабінеті №315 з 8:00 до 14:50 та в кабінеті №316 з 10:00 до 17:00. Графік роботи лікарів розміщений на головній сторінці офіційного сайту Васильківської ЦРЛ. Обстеження пацієнтів здійснюється за направленням лікаря спеціаліста поліклінічного відділення. прийом пацієнтів, які не мають місцевої прописки здійснюється за наявності документів, що підтверджують особу та її місце реєстрації та письмового погодження із адміністрацією поліклініки.

Єлизавета:

Питання до Головного лікаря: Чому Жіноча консультація не забезпечена бланками лікарняних листів? Чому бланки з квітня місяця не надійшли до лікарні? Хто несе відповідальність за цей безлад?Лікарняний на ксерокопії бланку ,який мені запропонували не є документом взагалі, також він не є підставою для нарахування лікарняних і такий "документ" не дозволяє мені на 30 тижні вагітності піти в законну відпустку по вагітності і пологах. Чи готова ЦРЛ Василькова і Головний лікар особисто відповідати в суді за все це,і компенсувати особисто мені моральну та матеріальну шкоду за втрачений спокій та кошти? Дякую!

     Забезпечення бланками листків непрацездатності, які являються бланками суворої звітності, відбувається за рахунок централізованого надходження з Департаменту охорони здоров’я  КОДА, який в  свою чергу  отримує їх з відповідного підрозділу МОЗ України після проведення тендеру.

     Адміністрація Васильківської ЦРЛ не несе персональної відповідальності за наявність бланків листків непрацездатності в лікувальній установі.

     Через відсутність централізованої поставки, бланки листків непрацездатності в Васильківській ЦРЛ відсутні з 12 квітня цього року.

      Від 27.04.2017 року своїм листом № 1065/09-13 Департамент охорони здоров’я КОДА сумісно з виконавчою дирекцією Київського обласного відділення фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності  підтвердив неможливість забезпечення закладів охорони здоров’я Київської області бланками лікарняних листів і запропонував  випадок тимчасової непрацездатності в разі захворювання, травми, відпустки по вагітності та пологам тощо  засвідчувати видачею довідки про тимчасову непрацездатність.

      Адміністрація Васильківської ЦРЛ перебуває в постійному контакті з відповідальними особами Департаменту охорони здоров’я КОДА з питання забезпечення  ЦРЛ бланками лікарняних листів.

      Згідно наказу Департаменту охорони здоров’я КОДА № 353-Ад від 10.07.17 р. «Про перерозподіл бланків листків непрацездатності» Васильківській ЦРЛ, як і більшість ЛПЗ області, буде виділено 50 бланків лікарняних листків.

      По отриманню даних листків непрацездатності  вони будуть розподілені серед вагітних відповідно записів в журналі видачі довідок про  тимчасову непрацездатність.

      До сьогоднішнього дня  листків непрацездатності з МОЗ України до Департаменту охорони здоров’я КОДА не надходило.       

Олексій:

Доброго дня! Потрібна консультація хірурга щодо пахової грижі. Чи можна приїхати в вихідний день, оскільки в будні не виходить? Яка ціна операції щодо усунення пахової грижі (від ... до ...)?

Можлива консультація в любий день черговим лікарем-хірургом. За більш детальною інформацією звертатися  до завідуючого хірургічним відділенням Петрусенко В.В.

Сергій:

Флюорографія цікавить розклад роботи і де і шо треба скільки коштує

Флюорографічні обстеження здійснюються в спеціалізованому ФЛГ – кабінеті, що обладнаний цифровим рентген-апаратом.

Графік роботи кабінету  з 8.00-14.00, крім суботи, неділі, та святкових днів.

Флюорографічні профілактичні обстеження по направленню  лікарів виконуються  безкоштовно.

При само зверненні чи направленні з інших медичних установ, внесок у касу поліклініки  становить 20,00 грн.

При проходженні профілактичних медичних оглядів працівниками підприємств чи установ, особами, що влаштовуються на роботу або оформляють водійську медичну довідку, вартість внеску 43,93 грн.

Для проходження флюорографії необхідно при собі мати направлення чи флюорографічну картку, яку можна отримати в реєстратурі.

Оксана Анатоліївна:

Доброго дня. Скажіть будь ласка, в лікарні можливо видалення бартолінової кісти (бартолініта). І який лікар цим займається? Скільки це коштує?

Бартолінова залоза може бути видалена в умовах Васильківської ЦРЛ без особливих проблем, після обстеження. 

Контактний телефон : гінекологічне відділення  2-35-58, завідувач гінекологічним відділенням Степаненко П.К.  096- 379-23-36.

Анна:

Подскажите, работает ли 322 каб. по средам?

Кабінет № 322 (УЗО вагітних) працює щодня з 8:00-15:30, окрім суботи та неділі. Графік роботи лікарів розміщений на головній сторінці офіційного сайту Васильківської центральної районної лікарні.

Система запису - самостійно, тільки після огляду лікаря-гінеколога.

Sergio:

Можно ли у вас удалить атерому?

Атерому можна видалити в плановому порядку в умовах хірургічного відділення після попередньої консультації хірурга Васильківської ЦРЛ.

Олена:

Cкажіть будь ласка, лабораторні обстеження в лікарні платні? Дякую.

У разі направлення лікаря та попереднього запису -  безкоштовно.

Якщо немає бажання / часу чекати – то платно, тому, що у медиків існує певне навантаження.

Роман:

Добрий день! У Вас лікують і обстежують по страховці.

Так, у Васильківській ЦРЛ лікують і обстежують по страховці.

Ольга:

Щоб пройти УЗД щитовидної залози, потребуется пройти ликаря эндокринолога?

Шановна Ольга!

Перед  проходженням обстеження УЗ бажано звернутись до лікаря-ендокринолога за консультацією та направленням.
Але за бажанням можна зробити УЗ обстеження, завчасно звернутись до лікаря УЗ діагностики  каб. № 302  для запису в чергу ( якщо така є), дату та час обстеження зручне для Вас.

Цицилашвили Ламара:

Запитання до головного лікаря дитячої поліклініки! На якій підставі лікарі в рентген кабінеті за 15 хв. зробили 6 знімків!? І чому лікар на флюрографії зробив знімок попередньо бачучи, що в листі проходчення комісії на військову службу вже є запис про рентген гружної клітки!? Тобто всіх знімків включно з флюрографією було 7 (1 Знімок 2-х стопи; 3 знімка колінних суглобів; 2 знімка грудної клітини; 1 флюрографія). Чи є в них відповідні дипломи про закінчення вищого медичного вузу у лікарів рентген кабінету!? І чому я, як звичайний провізор знаю, що не можна за один раз робити таку кількість знімкій (16 річній дитині), а вони не знають?! Дайте будь ласка відповідь-пояснення на мій номер 098XXXXXXX. В разі не отримання відповіді буду звертатись 1. До Вас особисто. 2. Звернусь до журнадістів, щоб вони розібрались в цій ситуації. Дякую! Чекаю на Вашу відповідь. З повагою Ламара!

Рентгенологічне обстеження Вашому сину було проведено згідно направленню та обґрунтованому  призначенню лікаря-хірурга медичної комісії військкомату та лікаря-травматолога поліклініки.

Рентген лаборант виконував знімки в рамках призначень лікарів, застосовуючи засоби індивідуального захисту від іонізуючого випромінювання з діафрагмуванням, застосовуючи високочутливу рентген плівку («Кодак» - зелена), що суттєво знижує променеве  навантаження.

Час проведення обстеження складав приблизно 1 годину, а безпосереднє виконання знімків – 10-15 хвилин.
 

*Для довідки.

Рентгенологічне обстеження включає:

- реєстрацію пацієнта  із зазначенням діагнозу та об’єкта дослідження;

- виконання рентген-знімків;

- фотохімічний процес обробки плівки;

- робота лікаря-рентгенолога (аналіз, опис та заключення по знімкам).
 

Флюорографія  органів  грудної порожнини, що обов’язкова для приписної компанії у військкоматі, призначається окремо і здійснюється у флюорографічному кабінеті, обладнаному сучасною цифровою апаратурою, що забезпечує мінімальне  опромінення.

Людмила:

Шановна адміністрація! Незручно розміщений номер телефона реєстратури. Просимо розмістити його на видному місці. А то весь час потрапляємо до приймальної головного лікаря. Дякую.

За проханням відвідувачів, офіційного сайту Васильківської центральної районної лікарні, номер телефону реєстратури був розміщений у верхній частині головної сторінки сайту (Header). Для зручності, номер телефону реєстратури розміщений також у нижній частині головної сторінки сайту (Footer) та у розділі «Поліклінічне відділення».

Антонина:

Яка допомога повина надаватися ликарню по закону лежачому хворому писля инсульта? Лежить вдома вже рік. 62 роки. Пенсіонер . Ліки? Інвалідність? Консультації? Реабилитація?

Ліками лікарня лежачих хворих на дому, та хворі, що приймають амбулаторне лікування не забезпечує. Людина, що перебуває на пенсії не потребує переводу на інвалідність. Консультуються хворі на дому дільничним терапевтом (сімейним лікарем). При потребі сімейний лікар викликає додому лікаря-невропатолога. Для проведення відновлювальної терапії рекомендовано стаціонарне  лікування в неврологічному відділенні один раз в 6 місяців.


Pavel:

Пренатальний скринінг, чи потрібно його здавати два рази?

Якщо в анамнезі у повторно вагітної є мертво народження, само викидні, народження дітей з вродженими вадами серця, центральною нервовою системою, хромосомні патології - в обов’язковому порядку. В інших випадках перший раз обов’язковий для визначення хвороби Дауна, вдруге – консультація з медичним генетиком.

Олена:

Питання до лікарів. Чи можна впоратися з серцевим кашлем? Кашель замучив мою родичку, скачки тиску, слабкість, втрата апетиту.

Причиною серцевого кашлю є серцева недостатність. Симптоми цього кашлю аналогічні симптомам при бронхіті, тільки при серцевому кашлі не відбувається виділення мокротиння, а в особливо важких випадках з’являються кров’янисті виділення. До виникнення серцевого кашлю призводить застій крові в легенях. Іншими словами такий кашель виникає практично у всіх випадках, при лівошлуночкової недостатності серця. При такому захворюванні правий шлуночок наповнює кров’ю легені, а лівому шлуночку притаманна нездатність цю кров відкачувати в належній мірі. Результатом такого стану справ є переповнення легенів кров’ю, набухання слизової оболонки бронхів, що в свою чергу призводить до подразнення кашльового центру – в цьому випадку і виникає кашель. Іноді такий стан позначається терміном " серцевий бронхіт ". Серцевий кашель сухий, без виділення мокроти. Він посилюється, коли людина приймає горизонтальне положення. Частими супутниками серцевого кашлю є підвищене серцебиття, почуття нестачі повітря, задишка.
Серцевий кашель є дуже серйозним симптомом, адже він завжди сигналізує про наявність великих проблем в серце. Саме тому при проявах серцевого кашлю необхідно терміново звернутися до лікаря, пройти обстеження та стаціонарне лікування в медичній установі. В принципі, можна сказати, що серцевий кашель як такий не може бути вилікуваний. Після усунення причин і ознак серцевої недостатності цей кашель проходить сам собою.

Марія:

На сьогоднішній день спостерігається багато випадків на таке захворювання як сальмонельоз. Фактори передачі, яка клініка сальмонельозу?

 

Факторами передачі найчастіше є: м’ясо птиці, м’ясні продукти, яйця, молочні продукти, салати , кондитерські вироби, креми. Початок гострий, висока температура до 390С, озноб, загальна слабкість, головний біль, нудота, блювання, часті рідкі випорожнення зеленого кольору з неприємним запахом, від 5-15 разів на добу. При появі таких симптомів потрібно звернутися до лікаря-інфекціоніста.

Олександр:

 

Внаслідок несприятливої епідемічної ситуації з ВІЛ-інфекції, які заходи проводяться серед населення?

 

Проводиться санітарно-просвітня робота. Інформуємо населення про шляхи передачі, поширення інфекції та засоби і способи запобігання Віл-інфекції. Виявлення можливих джерел збудника серед певних груп підвищеного ризику (наркоманів, повій, гомосексуалістів).