Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами

28.07.2016

      28 липня відзначається Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. Ця дата отримала офіційний статус у 2011 році, коли Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) внесла її в свій календар. Всесвітній день боротьби з гепатитами відзначають більш ніж у ста країнах світу: проводяться просвітницькі акції з метою розповісти людям про ці захворювання, про те, що в наш час вони виліковні, та що без лікування людина, яка інфікована гепатитом, прирікає себе на смерть. В Україні, з урахуванням бойових дій на Сході, проблема високого рівня небезпеки інфікування гепатитом набуває ще більшої актуальності.

     З нагоди  Всесвітнього дня боротьби з вірусними гепатитами у м.Васильків парк-«Венеція»  відбулася інформаційно-профілактична акція, де кожен охочий  міг безкоштовно та анонімно обстежитися на наявність вірусу гепатиту С.

      Мешканці Василькова активно цікавилися акцією та інформацією про поширення гепатиту С, оскільки далеко  не всі знають  про шляхи передачі цього соціально небезпечного захворювання та про його лікування.  Загалом  за час проведення акції було використано 90 тестів на гепатит С,  серед них  у 3 осіб було виявлено гепатит С, також із 30 тестів на ВІЛ/СНІД було виявлено 1 ВІЛ-позитивну особу. За допомогою  15 мульти-тестів (ВІЛ, гепатит С, гепатит B та сифіліс) не було виявлено жодних випадків інфекцій.

Об 11:00 для місцевих представників ЗМІ на місці акції відбувся короткий прес-брифінг на якому взяли участь:

  • Головний лікар Васильківської ЦРЛ – Лідія Миколаївна Пацало;
  • Завідуюча інфекційним відділенням Васильківської ЦРЛ – Раїса Василівна Редько;
  • Хворий на гепатит С мешканець Василькова, який завершує лікування;
  • Керівник напрямку по роботі з группами ризику в Київській області ВБО «Конвіктус Україна» - Ігор Козак.

      За словами керівника напрямку по роботі з группами ризику в Київській області ВБО «Конвіктус Україна» Ігоря Козака, такі акції, як ця є дуже корисними, оскільки за допомогою таких інформаційно-профілактичних заходів виявляється більше хворих  на гепатит С, а вчасне виявлення дозволяє швидше вилікуватися. Та і акція показує, як  змінюється ставлення людей, які, здавалося б про це захворювання нічого не знають, але пройшовши експрес-тестування, перевіривши себе – починають більше піклуватися про власне здоров’я.


← до списку новин