Скільки потрібно спати, щоб бути здоровим

20.03.2016

Вчені дізналися, скільки потрібно спати, щоб бути здоровим.

Вони вирахували ідеальний час для сну. Як показали дослідження, оптимальна тривалість сну для кожної людини індивідуальна. Але якщо привести до загальних рекомендацій, 7 годин сну краще, ніж 8. Для того, щоб повністю відновлювати сили, достатньо 7 годин сну, стверджують вчені, ґрунтуючись на проведених нещодавно дослідженнях.
 

Вчені дізналися, скільки потрібно спати, щоб бути здоровим
 

Ми проводимо третину життя уві сні. Сон також важливий, як їжа, вода і кисень для людини. Від кількості годин, що ми спимо вночі, залежить наше здоров'я. Фахівці з Національного фонду сну (NSF) у США провели нові дослідження сну, і прийшли до висновку, що діти від чотирьох місяців і до 17 років можуть спати на годину-два менше, без загрози для здоров'я.

Для того, щоб точно визначити, скільки людина повинна спати на кожному етапі життя, команда з 18 фахівців зі сну, анатомії і фізіології, а також педіатрії, неврології, геронтології та гінекології об'єдналися в групу і протягом двох років займалися вивченням норм сну.

У результаті вчені з'ясували, що деякі люди можуть спати більше або менше рекомендованого часу без яких-небудь побічних ефектів. Але для основної маси людей занадто тривалий сон загрожує серйозними проблемами зі здоров'ям. А ті, хто постійно недосипають, ризикують отримати депресію і викликати ряд психічних захворювань.

Крім того, медики розробили рекомендації по тривалості сну для людей різних вікових категорій:

Новонароджені (0-3 місяців): Діапазон сну змінився до 14-17 годин на добу - раніше це було від 12-18 годин.

Немовлята (4-11 місяців): Діапазон сну розширився на дві години, від 12 до 15 годин на добу - раніше це було від 14-15 годин.

Малюки (1-2 роки): Діапазон сну розширилися на одну годину від 11 до 14 годин на добу - раніше це було 12-14 годин.

Дошкільнята (3-5 років): Діапазон сну розширився на одну годину від 10 до 13 годин на добу - раніше це було 11-13 годин.

Діти шкільного віку (6-13 років): Діапазон сну розширилися на одну годину від 9 до 11 годин на добу - раніше це було від 10 -11 годин.

Підлітки (14-17 років): Діапазон сну розширився на одну годину від 8 до 10 годин на добу - раніше було 8,5-9,5 годин.

Молоді люди (18-25 років): Діапазон сну від 7 до 9 годин на добу - нова вікова категорія.

Дорослі (26-64 роки): Діапазон сну не змінюється і залишається від 7 до 9 годин на добу.

Люди похилого віку (старше 65 років): Діапазон сну від 7 до 8 годин на добу - нова вікова категорія.


← до списку новин