Консультативний прийом та функціональні обстеження

13.04.2018

Вже втретє за ініціативи головного лікаря Васильківської ЦРЛ Пацало Лідії Миколаївни 13 квітня 2018 року в приміщенні поліклініки центральної районної лікарні проводився консультативний прийом та функціональні обстеження жителів міста Василькова та району фахівцями Державної установи «Інститут серця МОЗ України» .

Також, до Васильківської ЦРЛ завітав Бори́с Миха́йлович То́дуров — український лікар-кардіохірург, доктор медичних наук, професор, заслужений лікар України, член-кореспондент Національної академії медичних наук України, директор Інституту серця МОЗ України, лауреат всеукраїнської премії «Гордість країни 2011» в номінації «Лікар року». Автор понад 140 наукових праць та низки винаходів. За 27 років хірургічної практики виконав понад 5000 операцій. Зробив успішну трансплантацію серця в Україні.


На зустрічі з медиками Борис Михайлович розповів про висококваліфіковану і хірургічну допомогу, яку надають фахівці Інституту серця МОЗ України пацієнтам із серцево-судинною патологією. В своїй доповіді лікар презентував унікальні методи й високі технології, які використовують спеціалісти Інституту серця і вкотре довів вміння українських медиків рятувати життя тисячам українців. Зазначив, що в інституті щороку проводять більше 6000 операцій всього на 168 ліжках. Більшість операцій проводяться без ускладнень та низьким ризиком для здоров’я пацієнта. Окрім цього, за словами кардіолога, в інституті серця за минулий рік було встановлено 2000 стентів, хоча це всього 15 % від загальної кількості потреби.


Борис Михайлович розповів про найбільш поширені хвороби і ускладнення після них та наголосив: «Протягом перших годин пацієнту із гострим інфарктом потрібно провести операцію – вставити у серцеву судину невеличку металеву сітку (стент). Стентування дозволяє відновити доступ крові до серця, в іншому випадку – смерть або інвалідність». Окремо поговорили про лікування тромбемболії, яке також проводять в інституті серця. З гордістю розповів про унікальні операції на серці, які відбулися в інституті більше 13 років і презентував одну із останніх операції з механічним серцем.


Проінформував, що нарешті на даху інституту працює сертифікований майданчик для гелікоптерів, який успішно приймає тяжких хворих в тому числі поранених бійців із зони АТО.


Зустріч була дуже цікавою та пізнавальною для медиків, адже кардіохірург надихнув медиків ЦРЛ і довів, що Україна має гідних лікарів та потужний медичний потенціал.

Крім цього, у поліклініці Васильківської ЦРЛ паралельно проходив консультативний прийом спеціалістами Інституту серця МОЗ України.

Консультативний прийом та обстеження провели:

  • доцент кафедри, кандидат медичних наук, член Асоціації серцево-судинних хірургів України, серцево-судинний хірург – Зеленчук Олег Валерійович;

  • кардіосудинний хірург – Поліщук Олексій Юрійович.
 

Пацієнтам надані кваліфіковані рекомендації по лікуванню та дообстеженню. Спільна робота лікарів Інституту серця МОЗ України та медичних працівників Васильківської ЦРЛ отримала позитивні відгуки від пацієнтів.

Щиро вдячні за співпрацю та візит до районної лікарні.


← до списку новин