Акція до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом

25.07.2016

                                                                                           

Прес-анонс
до Всесвітнього дня боротьби з гепатитом
у Василькові проведуть інформаційно-профілактичну акцію

 

28 липня 2016 року  з 10:00 до 13:00 у м. Васильків у парку «Венеція» (вул. Грушевського) відбудеться  інформаційно-просвітницька акція, яка присвячена міжнародному Дню боротьби з вірусними гепатитами.  В акції приймає участь  Васильківська ЦРЛ. Медичні працівники будуть задіяні для тестування та консультацій з профілактики та лікування гепатитів В,С.

Під час заходу кожен мешканець міста Васильків зможе безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С у мобільній амбулаторії, отримати практичні поради з профілактики та діагностики вірусних гепатитів, інструкції основних дій у разі діагностування інфекції та лікування, а також почути історії васильківців, які хворіють на гепатит С. Адже за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я в Україні понад 5% громадян інфіковані вірусним гепатитом С.

В рамках  заходу об 11:00 (біля місця проведення акції)  пройде прес-брифінг для журналістів щодо поточної ситуації стосовно доступу до лікування населення в Київській області, зокрема і у Василькові.  

 

В ході прес-брифінгу обговорюватимуться такі питання:

 

 • відсутність у людей інформації про інфікування Гепатитом;
 • необґрунтовано дорогі аналізи на лікування гепатиту С;
 • дієве та загальнодоступне лікування на Гепатити;
 • поточна статистика  щодо  рівня поширення гепатиту С в  Київській області;
 • виступи хворих на гепатит С, які позбавлені ефективного лікування.

 

У прес-брифінгу братимуть участь:

 • представник Департаменту охорони здоров’я Київської обласної держадміністрації;
 • Головний лікар Васильківської ЦРЛ – Пацало Л.М.;
 • Редько Р.В. (завідуюча інфекційним відділенням Васильківської ЦРЛ, лікар-інфекціоніст вищої категорії);
 • Одинець В.І. (голова Васильківської РДА);
 • Мер міста Василькова - Сабадаш В.І.;
 • Ігор Козак (Керівник напрямку по роботі з групами ризику в Київській області ВБО «Конвіктус Україна»).

 

В цей самий день подібна акція пройде у всіх областях України. Оскільки на сьогоднішній день в нашій країні діє Державна цільова соціальна програма протидії поширення вірусних гепатитів та програми лікування міжнародних донорів, але вона не покриває потреби у лікуванні. Громадські організації та активісти нагадають чиновникам про  інфікованих гепатитами людей в Україні та зобов’язання забезпечити фінансами високоефективним лікуванням. Захід здійснюється за фінансової підтримки ВБО «Альянс громадського здоров’я».

 

Інформаційна довідка:

Конвіктус – це неурядова організація, яка  працює у трьох країнах світу – Швеції, Естонії та Україні, надаючи підтримку уразливим верствам населення для покращення якості їх життя та здоров’я. Діяльність нашої організації в Україні бере початок з 2006 року. Вже 9 років Конвіктус є надійним партнером державних установ та громадських організацій у реалізації програм протидії ВІЛ-інфекції, туберкульозу, інших соціально-небезпечних хвороб, реінтеграції колишніх ув’язнених у суспільство та надання допомоги жінкам які постраждали від насильства.
 

www.convictus.org.ua

www.facebook.com/convictus.ukraine/

http://vcrl.com.ua/

 

Контактна особа: Ярослав Гадзінський, менеджер з комунікації, тел. +380632678258

press@convictus.org.ua


← до списку новин